Stavební firma

Zámková dlažba a její pokládka

Zámková dlažba je správným řešením, kdy se rozhodujete, jak si upravit plochu před Vaším rodinným domem, zpevnit si například příjezdovou cestu, zpevnit si plochu kolem domu, vybudovat parkoviště, terasu nebo chodník.

Zámková dlažba a její pokládka

Zámková dlažba a její využití

Zámkovou dlažbu využijete při vybudování parkoviště u velkých nákupních center či při budování náměstí, předměstí a jiných velkých ploch. Pro venkovní schody či bezbarierové přechody je také vhodná zámková dlažba. Zámková dlažba má mnoho výhod, mezi které patří její vysoká funkčnost, velmi moderní a estetický vzhled, snadná údržba a v neposlední řadě její dlouhodobá životnost. S rychlostí pokládka zámkové dlažby nevyžadujete žádné složité chemické nebo technologické procesy (např. schnutí materiálů apod ).

Pokládka zámkové dlažby

Betonové kameny pokládáme při pokládce do štěrkového lože, které je ohraničené příslušným typem obrubníku nebo palisády. Docílíte tak těmito kameny jakkoliv velkou, zákazníkem požadovanou plochu. Zámková dlažba se převážně skládá z jednotlivých kamenů vyrobených z betonu. S různými tvary, barvou a povrchem zámkové dlažby můžete vykouzlit zajímavé plochy všude tam, kde si přejete či potřebujete. 

Dnister Profi s.r.o. a kompletní pokládka zámkové dlažby

Firma Dnister Profi s.r.o. provádí na přání zákazníka kompletní pokládku zámkové dlažby. Důležitým krokem je nejprve spolu se zákazníky vybrat nejvhodnější dlažbu, její specifickýči atypický tvar a velikost pro daný účel. Je také potřeba správně vyměřit plochu pro pokládku. Pak se provádí skrývka zeminy v příslušné hloubce a nivelitě. Docílíte tak odvedení dešťové vody. Toto štěrkové lože je nutné pečlivě zpevnit dle nastavených předpisů pro pojezdové či pochozí plochy. Zabráníte tak tvoření nerovností na této ploše. Nakonec se provádí ono očekávané položení zámkové dlažby do ložné vrstvy štěrku s přehutněním dlažby. Spáry se zapískovují.

 

Nabídka zámkové dlažby

Nabízíme především výrobky českých firem  jako je například BEST. Výrobky této firmy jsou od r.2011 opatřeny nově vyvinutou impregnací, která trvale zamezuje nasáknutí vody do betonové dlažby. výrazně tak omezuje vzniknutí nečistot na jejím povrchu. Na přání zákazníka můžeme dodat i zámkové dlažby jiných výrobců. Zámkovou dlažbu vždy pokládáme dle předpisů nastavenou výrobcem materiálů a dle všech platných norem. 

Fotogalerie Zámková dlažba a její pokládka